Július 23-án tisztújító közgyűlést tartott a Limousin és Blonde d’Aquitaine Tenyésztők Egyesülete. Az új elnök, alelnök és elnökség már többségében azt a tapasztalatokkal kellően felvértezett, fiatalabb generációt képviseli, akik nemcsak át tudják venni, de egy másik szintre képesek emelni a két fajta tenyésztését koordináló egyesületet. Nem akármilyen egyesületről van szó, hanem a húsmarhás tenyésztőszervezetek között a legnagyobb tag-, és állatlétszámmal rendelkezőről.
Juhász Ferenc (62) leköszönő elnököt Ifj CSOMAI GÉZA (46) váltotta az egyesület vezető pozíciójában, 1974-ben született Veszprémben. Agrármérnök diplomáját Mosonmagyaróváron szerezte 1999-ben. 2001 óta növényvédelmi szakmérnök. Családi gazdaságukban 21 éve dolgozik. Az Imár Bt. a hazai állattenyésztés egyik zászlóshajója. Jelenleg 3500 anyabirkával, 360 limousin tehénnel és 300 mangalicával 3000 hektáron gazdálkodnak, aminek fele szántó, fele gyep. A Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség elnökségi tagja. 2018 óta a NAK legelőre alapozott állattartó ágazatok alosztályának vezetője, emellett a NAK Veszprém megyei szervezetében az állattenyésztési osztályt is vezeti. Limousin tenyészállataival rendszeresen részt vesz kiállításokon. 2019-ben minden kategóriában nyert, ahol elindult. A tavaly decemberi Agrárszektor konferencián Az év állattenyésztője díjjal tüntették ki. Nős, nagylánya 18, kisfia 5 éves, és júniusban született meg két ikerlánya.
Mint minden szakmai szervezet az elmúlt fél évben olyan változásokon ment keresztül, amire már jó ideje nem volt példa. Ez köszönhető többek között a Covid–19-vírus miatti járványhelyzetnek. Mivel az állattenyésztésben nincs megállás, így a tenyészállat előállítását koordináló szervezeteknek, valamint a tenyésztésszervezésben részt vevő szereplőknek sem lehetett lazítani a munkarenden. Limousin Egyesület éppen ezért olyan lépéseket tett, amely a munkamenetet csupán minimálisan befolyásolja, ugyanakkor teljesen más módszerekre alapozza az eddigi munkát. Nos, mára kijelenthetjük, hogy a változások sikeresek voltak. Ezeknek a változásoknak megkoronázását pedig az a páratlan összefogás jelentette, amellyel az egyesületi tagok teljes mellszélességgel való támogatásukról biztosították a Limousin és Blonde d’Aquitaine Tenyésztők Egyesületének munkatársait.
A Limousin és Blonde d’Aquitaine Tenyésztők Egyesülete közgyűlésének történéseiről szóló beszámolót és Ifj Csomai Gézával készített interjút a MÁL augusztusi számában olvashatják.











































