
A finomabbnál finomabb vidéki ízek kavalkádja, jó hangulat, ízlésesen felépített és berendezett standok jellemezték az idei OMÉK-ot. Néhány élelmiszeripari szereplőt és integrátort leszámítva a szakma azonban nagyon hiányzott.
A kiállítást szervező Agrármarketing Centrum (AMC) kiválóan elvégezte a feladatot, amit rábíztak. Rajtuk nem múlt az OMÉK sikere. Amit ebből a nagyon szerény költségvetésből ki lehetett hozni, azt megoldották. Ezúton is köszönjük a segítségüket és az együttműködést!
Egy közös stand és az őshonos udvar: ennyi jutott az állattenyésztés bemutatkozására.
Az idei OMÉK-on az állattenyésztést a szakmai szervezetek, a génmegőrzést pedig az őshonos udvar képviselte. A Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ) a tagszervezeteivel egy közös standon volt jelen.
Mivel a kiállításról a tenyésztők távol maradtak, ezért sajnos szakmai érdeklődés alig volt.
Hol vannak már azok az idők, amikor a tenyésztőszervezetekkel tenyészállat-bemutatókat, színes közönségprogramokat vagy akár show-bírálatokat szerveztünk az OMÉK-on, és több pavilonban meg kültéren is több mint 10 ezer négyzetméteren mutathattuk be a legjobb tenyésztőket és a szakma csúcsát képviselő állataikat? Szinte minden hazánkban tenyésztett haszonállatfajta bemutatkozott annak idején, és az ott szerzett díj a legnagyobb elismerésnek számított.
A regionális kiállítások mára az állattenyésztést, növénytermesztést, a gépgyártókat és forgalmazókat illetően túlnőttek az egykoron az ország legnagyobb kiállításának és vásárának tartott OMÉK-on.
Pedig a bemutatóknak hely lett volna bőven! A Hungexpo két éve teljesen újjáépített területén 7 pavilonban, mintegy 35 ezer négyzetméteren, kiváló feltételekkel, világszínvonalon lehet(ne) kiállítást rendezni. Ehhez képest az idei OMÉK két pavilont (sem) foglalt el!
Aki kilátogatott az OMÉK-ra, az garantáltan jól lakhatott ízletes ételekkel. A jókedv sem hiányzott, amit a finomabbnál finomabb pálinkákkal, borokkal, valamint kézműves sörökkel lehetett megalapozni és fenntartani. A jó hangulatról és a talpalávalóról a színpadokon fellépő és a pavilonokban is haknizó népzenét és könnyűzenét játszó zenekarok gondoskodtak.
Adjunk új nevet ennek a rendezvénynek!
Amennyiben a jövőben is marad ez a koncepció az OMÉK-kal kapcsolatban, vagyis a vidéki kézműves termékek bemutatása a fővárosiaknak, akkor célszerű lenne új nevet adni a rendezvénynek, és akkor az állattenyésztőkben, valamint az agrárgazdaság többi szereplőjében nem maradna hiányérzet, illetve keserű szájíz.