A támogatott tevékenység keretében foglalkoztatott állománya után jövedelempótló támogatás igénybevételére jogosult az a baromfi- vagy sertéstartó, illetve a vele egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülő vállalkozás, aki vagy amely
- a) a mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás nyilvántartásba vételi kötelezettségének eleget tett;
- b) a jövedelempótló támogatás iránti kérelem benyújtásakor
- nem áll felszámolási, végelszámolási vagy adósságrendezési eljárás alatt
- megfelel az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény meghatározott feltételeknek;
- c) a támogatási kérelem benyújtásával egyidejűleg nyilatkozik
- a folyó üzleti évben és az e rendelet szerinti támogatási kérelmének benyújtását megelőző két üzleti évben saját jogán és a vele egy és ugyanazon vállalkozás jogán igénybe vett általános csekély összegű támogatás összegéről,
- a számviteli bizonylatok alapján a támogatott tevékenységből származó 2018. évi árbevételének és a 2018. évi teljes árbevételének hányadosáról,
- az általa a 2018. évben foglalkoztatottak átlagos állományi létszámáról,
- arról, hogy tevékenységei között mely támogatott tevékenységet folytatja, és
- a b) pontban foglaltakról;
- valamint a támogatási kérelméhez csatolja az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 11/A. §-ában meghatározott nyilatkozatokat.
Az igénylő jogutódja az e rendelet szerinti támogatás igénybevételére nem jogosult.
A támogatási kérelem 2019. június 24. és július 5. között, papír alapon nyújtható be a Magyar Államkincstárhoz, a Kincstár által rendszeresített és a honlapján közleményben közzétett nyomtatványon.
Hiányosan benyújtott támogatási kérelem esetén a Kincstár az igénylőt – nyolcnapos határidő tűzésével –
hiánypótlásra szólítja fel.
A támogatás alapja az igénylő támogatott tevékenysége keretében foglalkoztatottak száma, amelyet a 2018. évben foglalkoztatottak átlagos statisztikai állományi létszámának szorzata alapján kell meghatározni.
A támogatás összegét az igénylő és a vele egy és ugyanazon vállalkozás rendelkezésére álló szabad általános csekély
összegű támogatási keret alapján kell megállapítani.
A támogatás mértéke – a támogatás alapját képező állományba tartozó – foglalkoztatottanként legfeljebb 200 000 forint, figyelemmel az igénylő számára rendelkezésre álló, szabad, általános csekély összegű támogatási keretre.
Az egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülő vállalkozások részére a folyó üzleti évben, valamint az azt megelőző két üzleti év során Magyarországon odaítélt általános csekély összegű támogatás bruttó támogatástartalma nem haladhatja meg a 200 000 eurónak megfelelő forintösszeget.
Ha a benyújtott támogatási kérelmekben foglalt összes jogos igény meghaladja a keretösszeget, akkor az igénylő részére megállapítható legmagasabb támogatás összege a túllépés mértékével arányosan csökken.
Az általános csekély összegű támogatás más csekély összegű támogatásokról szóló rendeleteknek megfelelően nyújtott csekély összegű támogatással a meghatározott felső határig halmozható, feltéve, ha a tevékenységek szétválasztása vagy a költségek megkülönböztetése révén az igénylő biztosítja, hogy az elsődleges mezőgazdasági termelési tevékenység ne részesüljön az csekély összegű támogatásban.
A támogatás finanszírozására 2019. évben 2 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre.
A Kincstár a forrás rendelkezésre állását követően intézkedik a támogatás folyósításáról.
A forintban meghatározott összegek euróra történő átszámításánál a támogatási kérelem benyújtási hónapjának első napján érvényes, az Európai Központi Bank által közzétett, két tizedesjegy pontossággal meghatározott devizaárfolyamot kell alkalmazni.
A támogatott tevékenység TEÁOR kód szerinti felsorolása
1. TEÁOR kód Tevékenység
2. 1011 Húsfeldolgozás, tartósítás
3. 1012 Baromfihús feldolgozás, tartósítás
4. 1013 Hús, baromfihús, húskészítmény gyártás
5. 4632 Hús-, húskészítmény nagykereskedelem
6. 4722 Hús-húsáru kiskereskedelem
7. 4621 Gabona, dohány, vetőmag, takarmány nagykereskedelme
8. 4623 Élőállat nagykereskedelme
9. 4611 Mezőgazdasági termék ügynöki nagykereskedelme
10. 1085 Készétel gyártás
11. 1091 Haszonállat-eledel gyártása
12. 1092 Hobbiállat-eledel gyártás